podróże

Co zwiedzić w Krakowie?

Kraków to jedno z największych miast w Polsce i przede wszystkim prawdziwa perełka, jeśli chodzi o zabytki, kulturę, kuchnię czy po prostu imprezę. Od lat jest to główny polski kierunek zagranicznych wycieczek z Wysp Brytyjskich, Francji czy Włoch. Nic dziwnego, stolica Małopolski oferuje wiele – nie tylko zabytków. Przecież w granicach Krakowa znajdziemy jeziora, stare kamieniołomy, piękne bulwary, wzgórza czy nawet Park Krajobrazowy. Co można przede wszystkim polecić przyjezdnym? Co czyni Kraków wyjątkowym?

 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

 

Kraków to miasto, które wprost “wypchane” jest miejscami wartymi zobaczenia. Po pierwsze, Stare Miasto to prawdziwe “must see”. Brama FLoriańska, Barbakan i ulica Floriańska to jedne z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście. Trakt Królewski doprowadzi turystę aż do pięknego Rynku Głównego, na którym warto odwiedzić Sukiennice – renesansowej wersji domu handlowego oraz wstąpić do Kościoła Mariackiego. Oczywiście to tylko część interesujących miejsc i zabytków. Dobrym pomysłem będzie zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Istnieje oczywiście parę pakietów, w zależności od tego, co chcemy zwiedzić. Zwykle osobne wycieczki wyruszają na : Zamek Królewski na Wawelu, Kazimierz i Getto i Stare Miasto. Firmy turystyczne oczywiście przy wykupieniu paru wycieczek mogą dać pewną zniżkę. Oferta zwykle jest zbliżona. Miejscem, które jest coraz chętniej odwiedzane, staje się Kazimierz – dzielnica żydowska i centrum nocnego życia Krakowa. Dlaczego Kazimierz? W dzień można zwiedzić stare synagogi(których jest aż 7!) i przechadzać się po urokliwych uliczkach. W nocy Kazimierz zamienia się w prawdziwy raj dla miłośników dobrej kuchni, piwa i drinków. To tam znajdują się najmodniejsze knajpy w całym mieście. Co więcej, to tam zwykle płaci się mniej w restauracjach niż w okolicach Starego Rynku.

 

Melex – wygodna alternatywa

 

Wycieczki drobnymi, elektrycznymi samochodami to ostatni krzyk mody w dużych miastach w całej Europie. Zwykle koszt takie jwyceiczki nie jest wysoki, jako że jeden melex jest w stanie zabrać na pokład nawet 8 osób. Co więcej, w ten sposób można zobaczyć bardzo dużo, kiedy nie mamy za wiele czasu. Jest to wręcz idealna opcja weeekendowa. Oczywiście bardzo często jest wybierana przez osoby starsze – nic dziwnego. W ten sposób ograniczenia ruchowe nie odbierają wyjątkowych wrażeń ze zwiedzania. Melexem można zjeździć cały Kraków – wszystko zależy od firmy, która owe wycieczki organizuje. Zwykle opcje są podzielone w podobny sposób jak zwiedzanie z przewodnikiem. Bardzo często turyści wybierają zwiedzanie całego miasta wraz z zatrzymywaniem się w najważniejszych miejscach i muzeach np. w Muzeum Fabryki Oskara Schindlera.

 

Natura wyróżnia Gród Kraka. Niewiele miast w Europie i na świecie może pochwalić się pięknymi jeziorami czy kamieniołomami, które służyły jako plan filmowy do “Listy Schindlera”. Warto także odwiedzić kopce, z których roztacza się wyjątkowy widok na Kraków. Co więcej, stolica Małopolski w środku miasta ma hektary…pola, czyli krakowskie Błonia, które w naturalny sposób “wietrzą” miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *