podróże

Hotele dla psów czy pies w hotelu?

Planując wakacje mamy dwie możliwości do wyboru – albo zabrać naszego psiaka ze sobą albo zostawić go na ten czas w hotelu dla psów. Nie każdy z nas może zabrać psa na wakacje, dlatego na wstępie chciałabym zaznaczyć, że nie można mieć wyrzutów sumienia zostawiając psa w hotelu. Psie hotele są dobrze dostosowane do zwierząt i pies absolutnie się w nich nie męczy. Wręcz przeciwnie – spędza czas z innymi czworonogami, szaleje, bawi się, odpoczywa, także to też są dla niego swego rodzaju psie wakacje. Trzeba tylko dokonać dobrego wyboru, jeśli chodzi o psi hotel, aby spać spokojnie. Zacznijmy więc od tego tematu.

Na co zwrócić uwagę?

Pierwsza sprawa – opinie. Lepiej nie wybierać pierwszego lepszego z brzegu hotelu tylko dlatego, że np. z zewnątrz prezentuje się ok i jest podwórko do dyspozycji zwierzaków. Opinie są bardzo ważne, ponieważ upewniamy się dzięki nim, czy zwierzęta traktowane są dobrze, czy inni właściciele sobie chwalą pobyt psa w hotelu. Opinii można szukać na przykład na profilach hoteli w portalach społecznościowych.

Druga kwestia – warunki panujące w hotelu. Najbardziej polecane są domowe hotele, bez klatek. Klatek należy się absolutnie wystrzegać, szczególnie tych na zewnątrz. Inną sprawą są boksy dla zwierząt przygotowane w pomieszczeniu – nie każdy pies może przebywać z innymi cały czas. Dlatego możliwość ulokowania psa w zabezpieczonym miejscu jest w porządku. Tyczy się to psów ras agresywnych czy suczek z cieczką. Czasami też zdarzają się hotele, które dla psów mają przeznaczone oddzielne pokoje, właśnie na takie okoliczności lub po prostu na prośbę właścicieli, jeśli to sprawi, że będą oni spokojniejsi na wakacjach. Ważne, aby opiekunowie w hotelu aktywizowali psy do zabawy, ruchu, aby po prostu poświęcali im czas.

Trzecia sprawa to rozmowa z właścicielami hotelu. Należy zweryfikować czy są to osoby posiadający odpowiednią wiedzę, uprawnienia, czy są psimi behawiorystami. Jeśli zauważymy, że naszymi psiakami mają zajmować się osoby przypadkowe, bez żadnej wiedzy na temat psów, lepiej odpuścić. To wychodzi przeważnie już na pierwszym spotkaniu. Należy pamiętać, że szczególnie w przypadku psich domowych hoteli, gdzie psy razem spędzają czas, powinno odbyć się tzw. spotkanie zapoznawcze. Właściciele hotelu powinni sprawdzić, czy pies może wejść w ich środowisko domowe, czy wymaga wcześniejszego przygotowania, treningów. Szczególnie młodymi psami może kierować nadmiar testosteronu, a to wpływa na ich zachowanie niekorzystnie.

Pies z rodziną w hotelu

Jeśli psiak może pojechać z nami na wakacje, trzeba najpierw upewnić się, że wybrany hotel toleruje psy. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby zabrać mu miski, karmę, zabawki, jak również legowisko, aby czuł się komfortowo, niemalże jak u siebie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *