podróże

Urlop z psem – baza miejsc

Bez względu na to, czy wyjeżdżamy gdzieś na urlop czy po prostu spędzamy go w domu, warto aktywnie wykorzystać ten czas z rodziną i psem. Dla nas ruch to zdrowie, dla psa również plus oczywiście mnóstwo pozytywnych emocji. Podróżując po Polsce zawitałam do kilku fajnych miejsc i mogę Wam je podpowiedzieć. Pamiętajcie, że zawsze możecie sobie stworzyć własną bazę ulubionych miejsc lub miejsc, do których macie zamiar się w przyszłości wybrać. Uwierzcie, jest tego trochę, także nudzie mówimy stanowcze nie! Zaczynamy.

  • Krakowskie Błonia – jeśli będziecie w Krakowie to w pogodny dzień warto pójść z psiakiem na błonia. Jest dużo miejsca, można pospacerować, pobawić się z psem lub na przykład zrobić sobie piknik. W tym miejscu Wasz pupil na pewno spotka kompana do zabawy.
  • Będąc w Krakowie możecie zajrzeć nad Kąpielisko Przylasek Rusiecki. Tam psiaki lubiące wodę mogą do niej wejść poza terenem strzeżonym. Jest jeszcze jeden zalew przyjazny zwierzętom – Zalew Bagry.
  • Lasek Wolski znajdujący się również w Krakowie. Tam z psem można spacerować na smyczy. Ilość szlaków turystycznych spora, można miło spędzić wolny czas.
  • Będąc w Warszawie warto udać się z psem na plażę Wał Zawadowski – to miejsce przyjazne psom każdej wielkości. Psiaki są mile widziane także na plaży Wilanów Zawady.
  • Jeśli wybieracie się do Poznania i chcecie, by Wasz pupil gdzieś pobiegał to udajcie się do Parku Tadeusza Mazowieckiego. Tam w wyznaczonym miejscu psiaki mogą biegać, powinny mieć jednak założony kaganiec.
  • Bardzo fajne miejsce dla psów znajdziemy na mapie Łodzi. Mieści się tam psi park rozrywki, w którym na psy czeka moc atrakcji – zabawy w towarzystwie innych psów, basen, przeszkody do pokonania. Psiaka można zostawić tam nawet na cały dzień. Można również poobserwować zachowanie swojego pupila – behawiorysta podpowie, na co zwrócić uwagę, czy wszystko jest w porządku, czy są jednak zachowania wymagające pracy. Także można powiedzieć, że jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *