podróże

Z garniturem na wakacje- ale z jakim?

Wakacje najczęściej są przez nas postrzegane jako czas beztroski, dziwne może się nam więc wydać to, że być może będziemy musieli zabrać ze sobą w podróż garnitur. Tak się jednak również może zdarzyć. W takim przypadku powinniśmy się dobrze zastanowić, jaki to ma być garnitur i jak dopasować jego styl i charakter do okazji. Jeśli planujemy na miejscu wziąć udział w ważnej imprezie okolicznościowej- musi to być klasyczny garnitur wizytowy. Jeśli zależy nam na tym, aby po prostu dobrze wyglądać i nie wiążą nas wymogi formalne związane z miejscem, do którego będziemy chcieli się udać- może to być bardziej casualowy garnitur, także lniany lub sportowy.

 

Garnitur na porę letnią- na co zwrócić uwagę?

 

Już podczas wizyty w sklepie szybko zorientujemy się, że garnitur, pomimo swojej klasycznej formy- może być uszyty z różnych tkanin. Na zimę możemy nawet zdecydować się na zakup modelu, który będzie uszyty z tkaniny posiadającej domieszkę wełny, co sprawi, że będzie odrobinę grubszy i bardziej miękki w dotyku. Natomiast wybierając garnitury na wyjazd wakacyjny raczej powinniśmy celować w cieńsze wersje, szczególnie jeśli udajemy się do kraju cieplejszego niż Polska. Jeśli garnitur będzie wykonany niemalże w całości z włókien naturalnych, będzie oddychający, a to na pewno ma znacznie w miejscach, gdzie za dnia mamy do czynienia z upałami. Żeby jednak garnitur był praktyczny i nie trzeba go było co chwilę prasować- może zawierać w swoim składzie odrobinę włókien sztucznych. To one sprawiają, że tkanina się nadmiernie nie rozciąga, nie traci formy i się nie gniecie. Niestety, włókna syntetyczne sprawiają, że garnitur może być jak pancerz w ogóle nie przepuszczający powietrza- dlatego też tych włókien syntetycznych nie powinno być za wiele. Na duże upały, w mniej formalnych okolicznościach, idealny byłby garnitur lniany, który doskonale chłodzi skórę i jest całkowicie przepuszczalny.

 

A jaką koszulę zabrać?

 

Perspektywa upalnych dni zachęca nas do koszul, które posiadają krótki rękawek. Pamiętajmy jednak o tym, że koszula z krótkim rękawem nie jest koszulą wizytową- to zawsze będzie koszula typu casual, a ubranie jej do garnituru jest nie na miejscu. Jeśli więc zależy nam na tym, aby naprawdę dobrze wyglądać- pozostaje nam klasyczna koszula z długim rękawem, którą w mniej formalnym towarzystwie będzie można później lekko podwinąć na rękawach. Natomiast koszulę z krótkim rękawem możemy ubrać podczas wyjść na miasto czy do kina- po to, aby prezentować się ładnie i z klasą.

http://www.ewtex.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *