budownictwo,  meble

Płytki ceramiczne- najmodniejsze i najpopularniejsze inspiracje

Ceramika jest takim materiałem wykończeniowym, który raczej nie traci na popularności. Nadal to właśnie płytki ceramiczne są zdecydowanie najlepszym i najbardziej trwałym rozwiązaniem do tych pomieszczeń w domu, w których jest większa podwyższona wilgotność. To także bezkonkurencyjne rozwiązania na zewnątrz budynku- chociażby na balkony czy też tarasy. Trendy się jednak zmieniają, pojawiają się coraz to nowe kolekcje ciekawych projektantów. Szczególną uwagę warto zwrócić na włoskie płytki ceramiczne, które łączą w sobie zarówno piękną stylistykę jak i bardzo wysoka jakość.

Gdzie znajdziemy najpiękniejsze kolekcje płytek ceramicznych?

Z pewnością warto odwiedzać te salony, które są wyspecjalizowane właśnie w tego rodzaju materiałach wykończeniowych. Jeden z takich salonów jest dostępny za pośrednictwem strony mirad.pl. Prezentowana tutaj włoska ceramika jest bardzo różnorodna, a przy okazji- doskonale oddaje to, co obecnie jest modne i najczęściej wybierane.

Płytki ceramiczne CasaBella

Na szczególną uwagę zasługuje niesamowita kolekcja, której nazwę dosłownie tłumaczy się jako „piękny dom”. Faktycznie, płytki ceramiczne CasaBella są wykonywane z dbałością o każdy detal, co sprawia, że są oryginalne i wyjątkowe. W obrębie tej kolekcji w szczególności warto sprawdzić jakże modne obecnie propozycje:

Płytki będące wspaniałą imitacją naturalnego drewna- tak naprawdę ten rodzaj ceramiki nieprzerwanie cieszy się zainteresowaniem odbiorców już od lat. Te włoskie płytki ceramiczne również stały się pewną klasyką, na którą warto zdecydować się w sytuacji, kiedy poszukujemy neutralnego, eleganckiego i pasującego do niemalże każdej stylizacji materiału na lata. Drewno praktycznie nie wychodzi z mody, zastosowanie go jednak w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka może nie być trafione ze względów praktycznych- są to pomieszczenia o podwyższonej wilgotności, gdzie podłoga może mieć częsty kontakt z wodą. Alternatywą dla drewna są więc piękne płytki ceramiczne będące jego odwzorowaniem. Posiadają one wspaniałą strukturę i usłojenie dokładnie takie, jakie posiada prawdziwe drewno. Tego typu płytki ocieplą każde wnętrze- nawet to bardzo surowe i minimalistyczne.

Płytki sześcioboczne- przede wszystkim zwracają one na siebie uwagę ze względu na ten niecodzienny kształt. Mogą zostać zastosowane zarówno na suficie jak i na ścianie. Zarówno w roli płytki bazowej jak i dekoracyjnej. Jeśli chcielibyśmy zwrócić uwagę na ich niestandardowy kształt- wybierajmy spośród propozycji płytek o gładkim, jednolitym kolorze. Płytki sześcioboczne są jednym z czołowych produktów wyróżniających kolekcję CasaBella.

Płytki utrzymane w szarej kolorystyce- to jedna z najmodniejszych propozycji z kolekcji CasaBella. Można powiedzieć, że są one inspirowane surową i minimalistyczną strukturą betonu. Są one stonowane i pięknie łączą się właściwie ze wszystkimi kolorami. Optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że jest jeszcze lepiej doświetlona. Są chętnie wykorzystywane zarówno w przestrzeniach prywatnych jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *