motoryzacja

Zamiatarka drogowa w mieście- jak funkcjonuje?

Zamiatarki uliczne to maszyny wyspecjalizowane w efektywnym oczyszczaniu przestrzeni. W zależności od tego, po jakim terenie taka zamiatarka ma się poruszać, wykorzystuje się duże i efektywnie działające modele przypominające auta ciężarowe lub też zamiatarki kompaktowe, które są pojazdami znacznie mniejszymi i dużo bardziej zwrotnymi. Dostępne części Johnston pozwalają na serwisowanie tych maszyn i wymianę części, które podlegają regularnej eksploatacji. Wymianę części Johnston można przeprowadzić w sprawdzonych punktach serwisowych, takich jak chociażby Terberg Matec Polska. Tym samym, maszyny te mogą być wykorzystywane przez wiele długich lat.

Sprzątanie zamiatarką drogową- jak się je wykonuje?

Zamiatarki uliczne wyposażone są w specjalny osprzęt, a tym najbardziej charakterystycznym elementem całego wyposażenia zamiatarki są szczotki obrotowe. W mniejszych modelach zamiatarek najczęściej umieszcza się je na przodzie maszyny w taki sposób, że pracują one przed pojazdem. Jest to chyba jeden z najbardziej charakterystycznych elementów takiej maszyny. Czasem, dodatkowo umieszcza się jeszcze szczotki boczne w pojeździe lub też wykorzystuje się tylko i wyłącznie szczotki, które są z boku maszyny bez tych frontowych. W przypadku większych zamiatarek często stosuje się osprzęt wleczony. Oznacza to, że szczotki pracują bezpośrednio za pojazdem.

Szczotki pracują w ruchu obrotowym z określoną prędkością, tak naprawdę jednak poszczególne modele zamiatarek mogą mieć różną ich ilość. Bardzo często spotyka się zamiatarki wyposażone w parę szczotek obrotowych, zdarzają się jednak także modele z jedną lub z trzema szczotkami. Co istotne, pracują one od siebie niezależnie, a operator ma możliwość sterowania każdą ze szczotek z osobna. Może modyfikować jej ustawienie dzięki temu, że jest ona umieszczona na wysięgniku hydraulicznym.

Szczotki obrotowe to nie wszystko- co jeszcze ma każda zamiatarka?

Poza wyposażeniem w postaci szczotek obrotowych, zamiatarki posiadają także myjkę ciśnieniową, która doskonale sprawdza się w przypadku usuwania ciekłych zanieczyszczeń lub też mocno zaschniętych plam. Jeszcze jednym elementem wyposażenia zamiatarek drogowych jest odkurzacz o dużej mocy wraz z dmuchawą ssącą. Podczas ruchu obrotowego szczotek większe zanieczyszczenia są podrywane do góry, a następnie są zasysane do specjalnego kontenera na zanieczyszczenia, który znajduje się we wnętrzu maszyny. Tym samym, nie ma tak naprawdę takiego brudu, którego nie dałoby się posprzątać z wykorzystaniem zamiatarki drogowej. Pojazdy te doskonale sprawdzają się w codziennej praktyce oczyszczania ulic.

Zapraszamy https://www.terbergmatec.pl/!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *