podróże

Znajdź miejsce przyjazne swojemu pupilowi

Coraz więcej miejsc, zarówno jeśli chodzi o restauracje, puby, parki, kąpieliska, jak i hotele, domki letniskowe, jest przyjazna zwierzętom. Nie da się ukryć, że znacznie łatwiejsze jest szukanie noclegów wyłącznie dla ludzi – właściciele zwierząt mają nieco utrudnione zadanie, jednak nie jest to rzecz nie do wykonania. Od czego jest Internet? Wbrew pozorom, miejsc przyjaznych zwierzętom pojawia się coraz więcej, także nie można poddawać się myśleniu, że wybór jest mocno ograniczony i że rodziny z psami skazani są na przykład na gorsze warunki czy na niekomfortową lokalizację. Wręcz przeciwnie – hotele, lokale przyjazne psom, kotom cieszą się dużym uznaniem, powodzeniem. To znacznie ociepla wizerunek, dlatego coraz więcej właścicieli punktów decyduje się na uznawanie zwierząt.

 

Informacje odnośnie przyjmowania zwierząt przeważnie dostępne są na stronie hotelu czy restauracji. Dlatego znacznie wcześniej, bez problemu można znaleźć odpowiednie miejsce dla rodziny i czworonoga. Co więcej, powstało już do tej pory sporo baz hotelowych,w  których wyszukiwania można ustawić parametrami do swoich potrzeb, także i pod zwierzęta. Dzięki temu mamy w jednym miejscu listę na przykład hoteli, które są przyjazne zwierzakom. To znacznie ułatwia planowanie wakacji. Należy tylko zawsze sprawdzić, czy za zwierzaka pobierana jest dodatkowa opłata czy nie. Udogodnieniem dla gości ze zwierzętami jest wybieg, na którym psiak może się wybiegać wraz z innymi pupilami przybyłych gości.

 

Jest jednak jeszcze jedna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Jeśli mamy dużego psa – labradora, owczarka, husky lub innego – warto upewnić się, czy możliwość zabrania psa nie tyczy się tylko tego o małych gabarytach, czyli na przykład yorka, jamnika, buldożka francuskiego itp. Są hotele, które pozwalają na pobyt tylko małych psów, ale są też takie, którym wielkość pupila nie przeszkadza – byle by był spokojny i grzeczny. Cóż, nie pozostaje więc nic innego, jak planować wakacje!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *