podróże

Podróżuj tanio i wygodnie!

Wiele osób jeśli słyszy o taniej podróży, to ma przed oczami konieczność spania w namiocie, podróżowania na piechotę nosząc cały dobytek na plecach. Jednak tanie podróżowanie wcale nie musi wyglądać w ten sposób (chyba, że ktoś ma upodobanie to takiego sposobów na spędzanie wakacji). Niskobudżetowe podróże także mogą być niezwykle komfortowe, trzeba tylko wiedzieć jak je zaplanować, by otrzymać jak najlepszy komfort w stosunkowo niewysokiej cenie. Dziś zdradzamy kilka tricków jak zaplanować komfortową i niedrogą podróż.

Okazje na tanie loty

Linie lotnicze zarówno te znane jako tanie, jak i bardziej komfortowe a co za tym idzie także droższe co jakiś czas oferują loty w niezwykle atrakcyjnych i promocyjnych cenach. Jeśli uda się złowić taką okazje możemy polecieć nawet w odległe zakątki kuli ziemskie w komfortowych warunkach i naprawdę atrakcyjnej cenie. Poszukując tańszych połączeń warto szukać także lotów w niedziele i w początku tygodnia, bo wówczas jest mniejsze zainteresowanie i ceny są atrakcyjniejsze. Przy okazji warto też wspomnieć dla tych, którzy chcą lub są zmuszeni na lotnisko pojechać własnym samochodem, że zamiast zostawiać go na parkingu lotniska warto poszukać miejsc takich jak to – http://www.atmosfera.eu, które  znajdują się nieopodal portu lotniczego.

Okazje na tanie noclegi

Kolejnym elementem, który można znacznie obniżyć koszty podróży jest znalezienie taniego, ale i komfortowego noclegu. Na taką okazje możemy liczyć zwłaszcza w sezonach, gdy ruch turystyczny jest mniejszy i nawet wysokiej klasy hotele oferują u siebie miejsca noclegowe w niezwykle atrakcyjnych cenach. Dobrze jest zatem szukać takich posezonowych możliwości. Alternatywą jest także Airbnb, gdzie właściciele domów oferują pobyt. Jest to tania opcja, bowiem nie są to osoby, które zajmują się tym profesjonalnie, a standard pobytu potrafi być tam na naprawdę najwyższym poziomie.

Tanie kierunki podróży

Kolejnym sposobem na to by spędzić urlop w komfortowych warunkach jest wybór miasta lub kraju, który nie jest oblegany turystycznie, albo takiego, w którym koszty życia są niezwykle niskie. Przykładami takich krajów mogą być Indie, Filipiny czy Ukraina. W przypadku dwóch pierwszych z pewnością najdroższe będą loty, ale sam pobyt tam to w przypadku niektórych krajów kwestia dosłownie zaledwie kilku złotych dziennie. Dlatego też czasem warto rozejrzeć się za mało popularnymi destynacjami, bo to, że do jakiegoś miejsca turyści nie ściągają tłumnie, wcale nie znaczy, że nie warto go odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *