podróże

Jakie zamiatarki są tymi najczęściej wykorzystywanymi w praktyce?

Zamiatarki to maszyny, które są specjalnie przystosowane do oczyszczania powierzchni na szereg różnych sposobów. Są one w stanie usuwać odpady, pył i kurz, zanieczyszczenia płynne, niektóre substancje chemiczne, a także odpady roślinne. W praktyce, podczas swojego standardowego dnia pracy w terenie oczyszczają nie tylko drogi, ale i chodniki, alejki, deptaki, przystanki czy torowiska. Tak naprawdę- oczyszczają każdą miejską przestrzeń, która tego wymaga. Ogromnym ułatwieniem jest to, że modele kompaktowe są naprawdę niewielkie i bardzo zwrotne. Tym samym, operator takiej zamiatarki może wygodnie poruszać się tą maszyną nawet w ciasnych i nieprzystępnych miejskich zaułkach.

Kiedy serwisuje się takie maszyny?

Jak każdy pojazd, także zamiatarki mogą ulegać awariom. Bardzo często przegląd tych maszyn planowany jest na miesiące zimowe, kiedy mają one chwilowy przestój w swojej pracy ze względu na opady śniegu. Poza tym, pozostają one w regularnej eksploatacji od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

W przypadku awarii, może ona dotyczyć zarówno samego pojazdu jak i osprzętu sprzątającego. Zamiatarki codzienne intensywnie pracują w terenie przez wiele godzin, dlatego tez muszą być maszynami wytrzymałymi i solidnie skonstruowanymi. Ze względu na specyfikę tych maszyn, naprawa zamiatarek musi być wykonywana w specjalnych miejscach, które specjalizują się właśnie w takim sprzęcie. Doskonałym przykładem jest przedsiębiorstwo Terberg Matec, które zajmuje się nie tylko dystrybucją nowego sprzętu, ale też serwisowaniem pojazdów już będących w regularnej eksploatacji. Obecność tych maszyn na rynku na tyle się upowszechniła, że naprawa zamiatarek jest o wiele prostsza ze względu na dużą dostępność części zamiennych- także tych oryginalnych. Zapewniają one maszyny znacznie większą żywotność.

Zamiatarki spalinowe, a może elektryczne?

Najczęściej wykorzystywane są zamiatarki spalinowe, muszą one jednak spełniać rygorystyczne normy, co do tego, ile zanieczyszczeń emitują do atmosfery. Nie mogą one bowiem przyczyniać się do ilości miejskiego smogu w zbyt dużym stopniu. Nowością na rynku są natomiast te zamiatarki, które zostały wyposażone tylko i wyłącznie w napęd elektryczny. Są to zamiatarki całkowicie przyjazne dla środowiska. Najnowocześniejsze modele zamiatarek elektrycznych pozwalają tymi maszynami osiągać sensowny zasięg, wystarczy też zaledwie jedno doładowanie z sieci, aby móc takim sprzętem wykonać pełen, 8- godzinny dzień pracy. Za pewne, modele te w przyszłości jeszcze mocniej się upowszechnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *